Advertisement
 • Czy można zapobiec zachorowaniu

  Czy można zapobiec zachorowaniu

  Nie każdego typu schorzeniom potrafimy przeciwdziałać, ale cała masa tych spowodowanych wirusami i zarazkami wcale nie musiała nas dotykać. Co w takim razie robić aby się nie zarażać? Najistotniejsza kwestia to higiena. Niestety całą masa ludzi zapomina o tak trywialnych kwestiach jak mycie rąk po skorzystaniu z toalety oraz niejedzenie brudnych owoców oraz warzyw. Następnym …
 • Ćwiczenia fizyczne leki i akcesoria lekarskie

  Ćwiczenia fizyczne leki i akcesoria lekarskie

  Ćwiczenia fizyczne to nic innego jak kolejne bardzo ważne czynniki oraz aspekty, które od razu wpływają na nasze zdrowie. Dzięki temu utrzymujemy kondycję ruchową oraz dobre samopoczucie. Jednak to nie wszystko. Dzięki temu możemy powiedzieć, że nasz organizm jest bardzo zdrowy i po prostu nie ma jakichkolwiek dolegliwości. O to nam chodzi. Dlatego warto jest …
 • O czym świadczy ból jelit

  O czym świadczy ból jelit

  Odczuwamy go w stresujących sytuacjach, podczas zatrucia pokarmowego, przy biegunkach, po spożyciu ciężkostrawnego lub zbyt obfitego posiłku, a także podczas menstruacji. Bardzo często ta dolegliwość jest przez nas lekceważona, a jeśli ból w jelitach jest silny, sięgamy po sprawdzone leki przeciwbólowe. W przypadku zatruć, czy niestrawności stosujemy też preparaty ziołowe przyspieszające trawienie, a lekkie posiłki …

Plastyka brzucha – przygotowanie do zabiegu

Problem, jaki pojawia się po ciąży lub utracie dużej ilości tkanki tłuszczowej, czy to na skutek odchudzania, czy liposukcji, to nadmiar skóry. Wprawdzie można z nim sobie poradzić za pomocą regularnej aktywności fizycznej, jednak nie w każdym przypadku jest to metoda wystarczająca. Osobom, które borykają się ze zbyt dużą ilością wiotkiej skóry w obrębie brzucha, z pomocą przychodzi abdominoplastyka. Jak przygotować się do tego zabiegu? Więcej o tym : www.tourmedica.pl/informacje/jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-abdominoplastyki/

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha, jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Jego celem jest usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej, a także napięcie mięśni poprzecznych brzucha. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje cięcie nad linią włosów łonowych i wokół pępka. Podczas operacji zbierane są oraz zszywane mięśnie i tkanka podskórna, co w konsekwencji pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i wkomponowanie w nowym miejscu odpreparowanego pępka.

Plastyce brzucha może towarzyszyć niewielka liposukcja, która poprawia efekt kosmetyczny zabiegu. Operacji tej najczęściej poddają się osoby, u których występuje nadmiar zwiotczałej i pozbawionej elastyczności skóry, która nie ulega redukcji pod wpływem działań nieingerencyjnych. Na ogół – jak podaje dla kanału BeautyExpert prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans, specjalista chirurgii plastycznej – problem dotyczy kobiet po przebytej ciąży oraz osób po dużej utracie wagi, którym nadmiar skóry przeszkadza w codziennej aktywności. Plastyka brzucha jest operacją rozległą i jak każda interwencja chirurgiczna może nieść za sobą ryzyko powikłań. Do najpoważniejszych należą: zakrzepica żył, infekcje oraz martwica tkanek.

Jak przygotować się na talię osy?

Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien odbyć konsultację u chirurga plastycznego. Lekarz przeprowadza wywiad obejmujący historię medyczną pacjenta, w tym przebyte choroby, operacje i alergie, a także przyjmowane leki oraz nałogi. Podczas konsultacji należy przygotować się również na pytania dotyczące przyczyn podjęcia decyzji o abdominoplastyce i dalszych placów dotyczących pracy nad swoją sylwetką. Plastyki brzucha oraz innych operacji plastycznych nie wykonuje się u osób przechodzących depresję.

W przypadku kobiet operacja powinna być wykonana około 2 tygodnie po menstruacji. Przeprowadzenie operacji w trakcie krwawienia miesięcznego niesie za sobą ryzyko pooperacyjnych powikłań związanych z możliwością nadmiernego krwawienia. Przed operacją chirurg zleca wykonanie badań krwi, które obejmują morfologię, poziom cukru oraz określają krzepliwość i parametry biochemiczne krwi. Ponadto lekarz może zalecić badanie elektrokardiograficzne serca (EKG) oraz badanie rentgenowskie klatki piersiowej.

Pacjent zgłaszający się na operację nie powinien spożywać posiłków oraz płynów na 6 godzin przed zabiegiem. Osoby z nałogiem tytoniowym powinni zaprzestać palenia na około 6 tygodni przed planowaną procedurą, gdyż może to grozić wystąpieniem zakrzepów oraz utrudnionym gojeniem się ran pooperacyjnych. Przed operacją pacjent nie powinien także spożywać alkoholu oraz zażywać narkotyków. Należy poinformować personel placówki wykonującej zabieg o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach.

W okresie 14 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy (np. popularna aspiryna) ze względu na znacznie zwiększone ryzyko wystąpienia krwawienia podczas operacji. Panie powinny zaprzestać przyjmowania środków hormonalnych zażywanych w ramach antykoncepcji czy też hormonalnej terapii zastępczej. Jako że procedura ta ma charakter rozległy i jest wykonywana pod narkozą, pacjent w pierwszych dobach po operacji jest hospitalizowany. W związku z powyższym dobrze jeszcze przed operacją zaplanować transport do domu, zaś w domu przygotować sobie przedmioty pomagające w utrzymaniu czystości w bezpośrednim okresie po operacji oraz luźne, przewiewne ubranie.

Comments are closed.